EXECUTIVE VICE PRESIDENT

Richard A. CLAYTOR (Rick)
Year: Plebe & 3/C- 23 Co., 2/C- 11 Co., !/C- 16 Co.

Engineering Duty Officer.

​Class Activity: Participation in DC chapter activities.​
PRESIDENT

Robert R. TOLBERT  (Red)
Year: Plebe & 3/C- 1 Co., 2/C- 13 Co., 1/C- 19 Co.
Aviator
Class Activity: GLS Class Coordinator (1957-8), Auditor (1980), Tidewater Class Coordinator twice.
49 Group Leader Alumni Fund Drive twice.

AREA LEADER, SOUTHWEST

Calvin W. ROBERTS (Cal)
Year: Plebe & 3/C -11 Co. 2/C- 24 Co,, 1/C- 34 Co
Supply Corps
.Class Activity:
EXECUTIVE SECRETARY

Paul LARIC (Paul)
Year: Plebe & 3/C- 12 Co, 2/C- 24 Co., 1/C- 9 Co.
LT Surface Warfare.
Class Activity: President NY Chapter USNAAA,1991-93 Trustee-at-Large 1993-95 
AREA LEADER, NORTHWEST

Francis M. ADAMS (Mac)
Aviator
Year: Plebe & 3/C- 1 Co. 2/C- 13 Co., 1/C- 19 Co
Class Activity:Participated in class and company projects, parties, and reunions. 
AREA LEADER, SOUTHEAST

James L. McVOY (Jim)
UDT, Submariner, EDO
Year: Plebe & 3/C- 4 CO., 2/C- 16 Co., 1/C- 24 Co.
Class Activity: 
AREA LEADER DC/MIDATLANTIC


            Presently Vacant

AREA LEADER, TIDEWATER VIRGINIA

John C. HUENERBERG (Jack)
Year: Plebe & 3/C- 12 Co., 2/C- 24 Co., 1/C- 36Co.
LT, Retired Owner/Pres Tidewater Emblems, LTD -Screen Printers
Class Activity: Several terms as leader/ coordinator Tidewater/Hampton Roads class functions, made emblems/artwork for reunions and parties.
 LEADERSHIP


ASSISTANT EXECUTIVE SECRETARY

Ursula Vosseler, Navy widow
Associate member Class of 1949
SHIPMATE Editor
EXECUTIVE TREASURER

Robert Al Frost (Al)
Year Plebe & 3/C - 12 Co, 2C - 24 Co, 1C - 36 Co
Submarine arfare
.Class Activity Participant in Annapolis events
MEMBER-AT-LARGE

​Walter E. Marquardt (Walt)
Civil Engineering Corps

MEMBER-AT-LARGE

Edward S BRIGGS (Ed)
Year Plebe & 3/C - 14 Co. 2/C - 2 Co. !/Co. 3 Co.
Surface Warfare

MEMBER-AT-LARGE

William W. Bennett (Bill)
Plebe & 3/C - 1 Co. 2/C,- 13 Co. 1/C Co. 19
Supply Corps
Participant & cordinater